FC Barcelona

Folyamatosan bővül...

Pedro Rodríguez Ledesma (Santa Cruz de Tenerife, 1987. július 28. – ) ismertebb nevén Pedro vagy Pedrito, aki jelenleg az FC Barcelona csapatának tagja, Spanyol válogatott csatár. Pedro kulcsszereplője volt a Barca B csapatának, amely megnyerte a spanyol harmadosztályt a 07-08 szezonban Pep Guardiola vezetésével. Első mérkőzését a felnőtt csapatban a 2007-08-as szezonban játszotta a Real Murcia ellen 2008. január 12-én. Első UEFA-bajnokok ligája találatát 2009. szeptember 22-én szerezte Dinamo Kijev csapata ellen a 76. percben. Remek 2009-10-es szezonjának köszönhetően 2010. május 20-án Vicente del Bosque meghívta a Spanyol Nemzeti válogatottba, ahol 2010. május 29-én mutatkozott be a Szaúd-Arábia elleni barátságos mérkőzésen. Ő az egyetlen játékos az FC Barcelonaban aki ahányszor pályára lépett az El Clasicon(Barcelona-Real Madrid) mindig szerzett gólt. 2011-ben is folytatja a gól termelést. Vicente del Bosque a spanyol válogatott vezetőedzője meghívta Pedrot a 2010-es Labdarúgó Világbajnokságra, amelyet meg is nyertek a spanyolok.